• Contact
  • About us
Jurnalul de internet
  • Acasa
  • Stiri
  • Monden
  • Zodiac
  • Retete
  • Horoscop
  • Utile
  • Sport
No Result
View All Result
  • Acasa
  • Stiri
  • Monden
  • Zodiac
  • Retete
  • Horoscop
  • Utile
  • Sport
No Result
View All Result
Jurnalul de internet
No Result
View All Result
Home Stiri

Triplă eliminare la Chefi la cuțite! Au fost dați afară în ediția dinainte de Crăciun

Chefi la Cuțite: Triplă eliminare spectaculoasă înainte de Crăciun! Cine a părăsit competiția în episodul 20 din sezonul 14

Emisiunea Chefi la Cuțite de la Antena 1 a adus o ediție explozivă chiar înainte de sărbători. În episodul difuzat pe 22 decembrie, sezonul 14 a surprins telespectatorii cu o triplă eliminare dramatică. După a opta etapă, trei concurenți au părăsit show-ul culinar, lăsându-și echipele într-o cursă tot mai strânsă.


Tema ediției: Platouri festive pentru Crăciun

Ediția specială a fost deschisă de prezentatoarea Irina Fodor, care a anunțat provocarea serii: concurenții trebuiau să pregătească platouri de antreuri pentru evenimente de Crăciun. Având la dispoziție 70 de minute, participanții s-au întrecut în creativitate pentru a impresiona un juriu special format din colindătorii Corului Folcloric Doinița.

Regula principală a probei a fost clară: fără main course și deserturi, ceea ce a forțat echipele să se concentreze pe preparate inovatoare, care să combine tradiționalul cu modernul.


Rezultatul probei și decizia juriului

După o luptă strânsă, echipa aurie, condusă de chef Orlando Zaharia, a ieșit învingătoare, evitând astfel duelul. Acest rezultat a luat prin surprindere ceilalți doi chefi, care nu se așteptau ca echipa lui Zaharia să domine această probă.

Celelalte două echipe au fost nevoite să intre la duel, unde au avut sarcina de a prepara farfurii bazate pe pește. În urma probei individuale, Amme și George din echipa roșie și Ghiță din echipa verde au fost eliminați din competiție, având cele mai slabe preparate.


Reacțiile concurenților eliminați

Despărțirea de competiție a fost emoționantă pentru cei trei eliminați:

  • Amme: „În echipa aurie am jumătate de suflet. Până aici a fost.”
  • Ghiță: „Pentru mine, participarea la această emisiune a fost un miracol dat de Dumnezeu. Mi-e greu să exprim tot ce a însemnat pentru mine.”
  • George: „Asta este viața! Câștigi în fiecare zi, iar într-una vei pierde.”

Un sezon plin de provocări și emoții

Sezonul 14 al emisiunii Chefi la Cuțite continuă să impresioneze prin momentele tensionate și surprizele oferite de concurenți și chefi. Triplă eliminare de pe 22 decembrie a demonstrat încă o dată că fiecare etapă aduce provocări neașteptate, iar spiritul competitiv este la cote maxime.

Telespectatorii așteaptă cu nerăbdare următoarele ediții, în care lupta pentru marele trofeu devine din ce în ce mai intensă.

Adela Maria

Adela Maria

  • Privacy Policy
  • Politica de confidențialitate
  • Politica Cookie-urilor
  • About us
  • Contact
Email: [email protected]
No Result
View All Result
  • Stiri
  • Monden
  • Zodiac
  • Retete
  • Vedete
  • Horoscop
  • Utile
  • Sport

© 2026