Irina Columbeanu, fiica lui Irinel Columbeanu și Monica Gabor, s-a întors în România după o absență de șase ani în Statele Unite, dar nu are intenția să-și continue studiile acolo.
Într-un interviu acordat emisiunii „Fiță cu Adiță”, Irina a dezvăluit planurile sale viitoare și motivele alegerii de a studia medicina în Europa, aproape de tatăl ei.
„Vreau să urmez cursurile unei școli de medicină, probabil în Elveția. Sunt foarte pasionată de acest domeniu și iubesc știința, chiar dacă matematica nu este punctul meu forte. Vorbind trei limbi străine – engleză, română și franceză”, a explicat Irina Columbeanu, care își dorește să devină neurochirurgă.
În prezent, înainte de a începe facultatea, Irina lucrează și studiază în America, activând ca hostess într-un restaurant italian.
„Da, lucrez ca hostess la un restaurant italian, ajut cu meniurile și alte sarcini și îmi place să contribui și să trimit bani tatălui meu”, a adăugat ea.
În România, Irina a urmat Liceul Francez „Anna de Noailles” până în 2018, apoi a continuat la Malibu High School (MHS) din Malibu, unde s-a integrat cu ușurință și a găsit un loc potrivit pentru ea.
La întoarcerea în țară, Irina a făcut primele declarații și i-a transmis tatălui său un mesaj emoționant.
„Mi-a fost foarte dor de tatăl meu și de această țară minunată! Sunt extrem de fericită și recunoscătoare că sunt din nou aici după 6 ani. A fost un moment perfect pentru revenire! În această perioadă lungă, am avut o schimbare profundă și pozitivă”, a spus ea.
Irina a subliniat că relația ei cu tatăl ei, Irinel Columbeanu, este foarte importantă pentru ea și că dorința de a fi mai aproape de el a influențat decizia de a-și continua studiile în Europa, în loc să rămână în Statele Unite.
Această revenire în România a fost primită cu bucurie de Irina, care acum se pregătește pentru o nouă etapă în viața ei, având sprijinul și iubirea familiei aproape.
3.5
