Dorian Popa și Claudia Iosif, cunoscuți și sub numele de Babs, au pus punct relației lor după mai mult de 11 ani de iubire. Despărțirea s-a desfășurat într-o mare discreție, fără să se afle motivele care au dus la această decizie. Claudia a făcut câteva dezvăluiri într-un interviu exclusiv pentru CANCAN.RO, explicând cum au ajuns la finalul relației lor, deși locuiau foarte aproape unul de celălalt și au decis să nu se mai vadă pentru o perioadă.
Cei doi au fost împreună timp de peste 11 ani, sprijinindu-se reciproc și având parte de succese comune. În prezent, singurul lucru care lipsește în viața lor este iubirea care s-a pierdut.
Motivul exact al despărțirii lor nu a fost dezvăluit publicului, deși erau considerați unul dintre cele mai stabile cupluri din showbiz-ul românesc. Ambii au ales să păstreze acest aspect privat și să evite discuțiile pe această temă.
Claudia a explicat că nu a existat un motiv specific pentru despărțire și că amândoi au fost fideli pe parcursul relației lor. Cu toate acestea, diverse provocări au dus la o tensiune crescândă în ultimul an, fapt ce i-a determinat să ia decizia de a se separa.
Într-un interviu recent, Claudia a recunoscut că au convenit cu Dorian să nu se mai vadă o perioadă, deși trăiesc în apropiere unul de altul. Ambii încearcă acum să-și refacă viețile separat, dar împart în continuare responsabilitățile legate de animalul lor de companie, Cheluțu.
Despărțirea lor a fost o decizie dificilă, dar Claudia a subliniat că nu au existat probleme legate de înșelăciune sau alte conflicte majore. Ceea ce i-a afectat a fost mai degrabă o perioadă dificilă din viața lor personală, care a dus la distanță între ei ca parteneri de viață.
